قبل/هنگام/بعد خرید: خط تماس مستقیم 09123479295 - 09126874970

جستجو
فیلترها

تاریخچه ماشین لباسشویی

تاریخچه ماشین لباسشویی

تاریخچه ماشین لباسشویی به زمان باستان بر میگردد. مردم باستان لباس های خود را با کوبیدن آنها را بر روی سنگ ها و شستن در جریان محلی و یا رودخانه ها تمیز می کردند. در کشتی، خدمه با قرار دادن لباس کثیف در یک کیسه پارچه ای محکم و انداختن آن به دریا، اجازه میدادند لباسها برای یک ساعت در اب کشیده شده و شسته شوند. مدارک و شواهد نشان می دهند که در دوران باستان شستشو با صابونی از خاکستر که حاوی چربی حیوانات قربانی در رم ساخته شده بود انجام می شد.

شستن لباس با دست، یکی از سخت ترین کارها در خانواده تا قبل از اختراع ماشین لباسشویی بود. کاری بسیار خسته کننده برای زنان؛ چرا که آب قلیایی اغلب باعث سوختگی پوست دست میشد. پیشرفت در تکنولوژی یک تغییر عمده در توسعه ماشین لباسشویی و استفاده از آنها به ارمغان آورد.

اولین ماشین لباسشویی

اولین ماشین شستشو توسط گروه اسکراب در سال 1797 اختراع شد. با کمک آن اختراع ، زنان مجبور به مالش دادن لباس بر روی سنگ دیگر نبودند. پادشاه جیمز برای اولین بار در سال 1851 از یک ظرف استوانه ای شکل در ساخت ماشین لباسشویی استفاده کرد.

ماشین لباسشویی ساخته شده با استفاده از ظرف استوانه ای کینگ شبیه یک ماشین مدرن بود. با این حال هنوز هم نیاز به استفاده از دست بود. شستشو با دست شامل خیساندن، ضرب و شتم، شستشو، و شستشوی پارچه کثیف بود. قبل از لوله کشی داخلی، زنان خانه دار مجبور به حمل تمام آب مورد نیاز برای شستشو، جوشاندن، و شستشو لباس های شسته بودند. با توجه به محاسبات در 1886، زنان هر روز هشت تا ده بار در حال رفت و آمد برای بردن آب بودند.

برای شستن لباسها آب باید با دست حمل شده و توسط آتش گرم شود. پس از آن آبهای گرم درون وان ریخته میشود. وانی پر از آب گرم و صابونهای گرانقیمت. شستن در دو مرحله انجام میشود:

  • ابتدا لباسهای خاکی و خیلی کثیف و سپس لباسهای کمتر کثیف.
  • مرحله بعدی که جداگانه انجام میشود، زدودن آب و کف از لباسهاست. ابتدا کف صابون توسط آب تمیز از لباسها شسته میشود.  پس از اتمام شستشو لباسهای خیس درون یک رول رفته پیچ خورده و آب از ان خارج میشود. این مراحل اغلب یک روز تمام وقت خواهد گرفت.

ماشین لباسشویی های سانتریفوژ

در سال 1858، همیلتون اسمیت اولین نسل ماشین لباسشویی دوار را اختراع کرد. کمتر از 20 سال بعد، در سال 1874، ویلیام بلک استون یک ماشین لباسشویی به عنوان هدیه تولد برای همسر خود ساخت. کار این دستگاه حذف گرد و خاک نشسته بر لباس بود. این اولین ماشین لباسشویی طراحی شده برای استفاده راحت در خانه بود. هرچند، بسیاری از این ماشین های اولیه از فولاد ساخته شده بود و سنگین بودند.

ماشین لباسشویی برقی

اولین ماشین لباسشویی به طور کامل الکتریکی ” The Thor” نامگذاری شد، توسط آلوا جی فیشر اختراع شده و توسط شرکت هرلی ماشین شیکاگو، ایلینوی در سال 1908 معرفی شد .

این اختراع در اوت 9 سال 1910  ثبت و منتشر شد. ماشین لباسشویی با ظرف استوانه ای با وان گالوانیزه و یک موتور الکتریکی بود.

برق دست کم تا سال 1930 در دسترس نبود و برخی از ماشین های لباسشویی توسط یک سرعت بسیار کم، تک سیلندر کار میکردند که سوخت آنها بنزین یا گازوییل بود.

 یکی از بزرگترین مشکلات ماشین لباسشویی برقی  این بود که اغلب آب به قطعات الکتریکی نفوذ میکرد و باعث اتصال کوتاه و ایجاد گرمای شدید و جرقه در مدار میشد.

ایده یک ماشین لباسشویی اتوماتیک سالهای زیادی وجود داشت اما این تلاش مکانیکی خام معمولا شامل یک هندل دستی و یا طراحی مشابه بود.

  • در این اختراع یک سیلندر قابل چرخش در یک وان حاوی آب نصب شده است.
  • مجموعه ای از تیغه های بلند، لباسها را به همراه سیلندر میچرخاند.
  • پس از 8 چرخش در یک جهت، دستگاه برای جلوگیری از جمع شدن لباسها به صورت یک توده، چرخش را در جهت مخالف انجام میدهد .
  • تسمه متصل به موتور وستینگهاوس به سه چرخ در اندازه های مختلف متصل است که استوانه فلزی را در طول کار به حرکت در میاورد.
  • این طرح همچنین شامل یک کلاچ است، که به دستگاه ماشین لباسشویی اجازه میدهد جهت حرکت را تغییر داده و در مواقع اضطراری متوقف شود.
نظر خود را وارد نمایید.