قبل/هنگام/بعد خرید: خط تماس مستقیم 09123479295 - 09126874970

جستجو
فیلترها

7 تکنولوژی که در آینده در خانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد

تکنولوژی‌های زیادی را در فیلم‌های علمی تخیلی دیده‌ایم و تصور اینکه روزی این تکنولوژی‌ها در خانه ما باشند، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. در حقیقت این تکنولوژی‌ها اکنون هم وجود دارند. تکنولوژی مدرن به جایی رسیده که ما تلویزیون‌ها، چراغ‌ها و حتی ترموستات‌هایمان را از طریق گوشی‌های هوشمند خود کنترل می‌کنیم. این تازه جز ء کوچکی از این پیشرفت تکنولوژی است.


در اینجا 7 تکنولوژی خانگی آینده ذکر شده که خوب است از آن مطلع شوید.  1- ربات‌های اتوماتیک  هنوز راه درازی تا ربات‌های انسان‌نما که مجهز هستند و آزادانه عمل می‌کنند، باقی مانده است. شاید گفته ‌شود که ربات‌های انسان‌نما اکنون وجود دارند و امروزه در بسیاری از خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ربات‌هایی همچون iRobot و Neato به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که به طور اتوماتیک در اطراف خانه حرکت کنند و زمین‌ها را تمیز کنند.  نگران نباشید. دانشمندان در آلمان از نمونه اولیه یک ربات پرده‌برداری کردند که بیش از تمیز کردن خانه کارآیی دارد. این ابزار با یک بازو و سه انگشت می‌تواند اشیاء را بردارد، وسایل را مرتب کند، موتورهای مختلف را به کار اندازد و حتی از مهمان پذیرایی کند. یک سیسم سنسور ادغام شده در ربات از دست انداختن ربات به بازوی یک انسان پیشگیری می‌کند. به علاوه این ربات را می‌توان از طریق یک صفحه لمسی جاسازی شده در خود ربات کنترل کرد، اما این ربات به دستورات صوتی هم پاسخ می‌دهد. حتی به حرکات از پیش برنامه‌ریزی شده واکنش نشان می‌دهد. البته این تنها یک ربات است که در حال حاضر در دست تولید است. طولی نمی‌کشد که شاهد ربات‌های کمک‌کار زیادی در خانه‌هایمان خواهیم بود.

 2- وسایل خانگی هوشمند  همانطور که وسایلمان همچون ساعت‌ها، تلفن‌ها و حتی جواهراتمان هوشمند می‌شوند به مزیت داشتن چنین ابزارهای هوشمندی بیشتر پی می‌بریم. یخچال هوشمندی را تصور کنید که با یک لیوان آب خنک در آشپزخانه در انتظار شما است که مستقیماً با فرمان تلفن همراه شما آماده شده است. مایکروفر اینترنتی را تصور کنید که به طور اتوماتیک غذای شما را آماده می‌کند و از طریق اینترنت برای شما ارسال می‌کند. البته این جمله آخر بیشتر حالت حرف خنده‌داری به نظر می‌رسد اما مطلب را درک می‌کنید.  امروزه می‌توانید یخچال‌ها، ماشین لبلسشویی و ظرفشویی، خشک کننده و دیگر وسایل مجهز شده به صفحه‌نمایش و سنسورها را خریداری کنید. تعداد کمی از آنها هم از طریق اینترنت کار می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند تا اپلیکیشن‌ها را مستقیماً از این وسایل دریافت و نصب کنید.  چیزی که در مورد وسایل خانگی هوشمند خیلی هیجان‌انگیز است این است که به طور فزاینده‌ایی مناسب‌تر می‌شوند، الویت‌ها را می‌فهمند و زندگی را آسان‌تر می‌کنند. البته ممکن است سؤالاتی مطرح شود در این خصوص که شرکت‌های اطلاعاتی چگونه اطلاعات خاصی را دنبال می‌کنند مثل اینکه هر روز چه ساعتی غذا می‌خورید و اطلاعاتی از این دست را شرکت‌ها چگونه به دست می‌آورند و لحاظ می‌کنند.

 3- چراغ‌های کنترلی  امروزه روشن‌کردن چراغ‌ها با استفاده از پریز روی دیوار قدیمی شده است. اگر تنظیمات صحیحی در منزل خود داشته باشید، می‌توانید چراغ‌ها را با استفاده از موبایل‌ها، صفحه‌های لمسی و یا سیستم‌های اتوماتیک کنترل کنید. Nest که یک ترموستات هوشمند است می‌تواند برای روشن کردن چراغ‌ها در خانه یا خنک کردن هوای خانه پس از اینکه از تعطیلات برمی‌گردید، برنامه‌ریزی شود. تصور کنید قادر باشیم سیستم خود را به گونه‌ایی تنظیم کنیم که چراغ‌ها را درساعات مختلفی از روز و شب روشن کند.  کنترل‌های روشنایی پیشرفته روز به روز عادی‌تر می‌شوند، اما با این‌حال بسیاری امیدوارند که این تکنولوژی در خانه‌های امروزی استاندارد محسوب شوند.

 

 4- تکنولوژی کارآمدی انرژی  هنگامی که اتومبیل شما به بنزین نیاز دارد شما آگاه می‌شوید، حال این سؤال مطرح می‌شود که چرا خانه شما چنین اطلاعاتی به شما ندهد؟ تهویه هوایی را تصور کنید که هنگامی‌که فیلتر هوای آن نیاز به تعویض دارد به شما هشدار دهد.  اما بهتر است به یک سیستم انرژی فکر کنید که هنگامی که بیش از میزان ماهیانه خود برق مصرف می‌کنید، به شما بگوید.Powerhouse Dynamics شرکتی است که به تازگی از برنامه خود با عنوان Total Home Energy Management رونمایی کرده که همین کار را می‌کند. این برنامه مصرف انرژی و برق خانه و هزینه‌های مرتبط را در دقیقه دنبال می‌کند تا به صاحب‌خانه  در مدیریت بهتر مصرف کردن برق خود کمک کند. حتی وسایل و تجهیزات خانه را مورد بررسی و تحلیل قرار می‌دهد و آنها را از زمان نیاز به وسایلی با کارآیی بیشتر مطلع می‌سازد. به علاوه دائماً در حال اصلاح است تا به سیستمی مفیدتر و با عملکردی بهتر تبدیل شود.  طولی نمی‌کشد که رقیبان زیادی در این زمینه در بازار وجود خواهند داشت و اینگونه سیستم‌ها به استانداردی در خانه‌های مدرن تبدیل می‌شوند.  

 5- دستشویی‌های هوشمند  کمی احمقانه می‌رسد که دستشویی را هوشمند بنامیم. دستشویی‌هایی در ژاپن وجود دارند که پس از انجام کار، ادرار افراد را تجزیه می‌کنند و آن‌ها را از دارا بودن بیماری دیابت یا خطر ابتلا به آن مطلع می‌سازند. به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین کاربردهای دستشویی‌های هوشمند این است که ما را سالم نگه می‌دارد که وقتی به این موضوع فکر می‌کنیم متوجه می‌شویم معنای عمیقی دارد. با تحلیل ادرار و مدفوع به چیزهای زیادی پی می‌برید. دستشویی‌های هوشمند به زودی با تحلیل ادرار خانم‌ها به آن‌ها خبر باردار بودنشان را می‌دهند یا با بررسی مدفوع کسی به او خبر می‌دهند که سرطان روده دارد. البته مشخصه‌های هوشمند دیگری مانند خوشبوکننده‌ها و سیستم‌های تمیزکننده اتوماتیک و یا صندلی‌های گرم شو نیز کاربردهای مفیدی خواهند داشت. مخصوصاً مورد آخر زیرا هیچ کس دوست ندارد بر روی یک صندلی بسیار سرد در دستشویی بنشیند. صندلی دستشویی Kohler's Numi یکی از پیشرفته‌ترین دستشویی‌های هوشمند در بازار محسوب می‌شود. این صندلی دارای گرمکن پای جاسازی شده، صندلی گرم شو، خوشبوکننده، خشک کننده هوا، شیر کوچک مخصوص طهارت، صندلی و کاور قابل کارکرد با حرکت و البته صفحه لمسی با پخش موسیقی mp3 می‌باشد. می توانید همزمان به موسیقی گوش کنید.  

6- وسایل مرکزی برای تفریح و سرگرمی  سیم تلویزیون امروزه نامناسب و بسیار گران‌قیمت است. وسایل بازی که به تلویزیون متصل می‌شوند تنها بخشی از مشکل به حساب می‌آیند. تعجبی ندارد اگر بگوییم اکنون یک تحول در حال وقوع است. تفریحات در آینده در سیستم جاری متمرکز شده‌ایی قرار می‌گیرند که تفریحات دیجیتالی را فوراً در دسترس صاحب‌خانه‌ و مهمان‌ها قرار می‌دهد. با توجه به بعضی از سرویس‌های اینترنتی مهم افراد می‌توانند محتواهای زنده اینترنتی را بر روی تلویزیون خود به طور زنده دریافت و پخش کنند. البته این موضوع بستگی به ارتباط اینترنتی مناسبی دارد که موضوع کاملاً متفاوتی است. گفته می‌شود که خانه‌های آینده دارای وسایل سرگرمی متمرکز شده بیشتری است که شادی و راحتی را به ارمغان می‌آورند. به عنوان مثال دیگر زمانی‌ است که از دست فیش‌های تلویزیون و سیم‌های آن خلاص شویم و در خانه‌های جدید شبکه اینترنتی خصوصی با محدودیت دسترسی کاربران راه‌اندازی کنیم. فقط صبر کنید. خیلی زود اتفاق می‌افتد.  علاوه بر این با پیدایش تکنولوژی‌های جدید، کنترل های قابل کارکرد با موبایل‌ها و تبلت‌ها بسیار رایج‌تر خواهند بود. 

7- شبکه‌های اینترنتی شخصی و خصوصی  تنها لحظه‌ایی درنگ کنید چه تعداد از ابزارها و وسایل شما برای فعال بودن به ارتباط اینترنتی نیاز دارند؟  خانه‌های آینده دارای دسترسی به شبکه‌های اینترنتی خصوصی خواهند بود تا همه آن وسایل شما را به اینترنت متصل کند و ارتباط بین آنها را امکان‌پذیر سازد. ابزارهای بی‌سیم به طور اتوماتیک در خانه‌های جدیدتر نصب می‌شوند و شبکه‌ایی شخصی را برای آنها به ارمغان می‌آورند. این امر مستقیماً با سیستم امنیتی خصوصی خانه مرتبط است که توسط شبکه شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نرم‌افزار تشخیص Facial به صاحب‌خانه این امکان را می‌دهد که بدون کلید وارد خانه شود. یک سیستم کامپیوتری CCTV هم به کاربران این امکان را می‌دهد که از راه دور به منزل خود سری بزنند و از شرایط خانه در نبود خود مطلع شوند. سپس می‌توانند در صورت هر گونه شرایط خاص، حالت اخطار یا اعلام خطر اورژانسی را از طریق موبایل خود فعال کنند. امکانات و احتمالات بی‌نهایتی وجود دارند.
نظر خود را وارد نمایید.